Obec Nedašova Lhota
Nedašova Lhota

Základní škola Návojná -

.

.

Od roku 1998 spadá naše škola v Návojné pod ředitelství školy ve Smolině, jejíž název je Dětský domov, Základní škola a Praktická škola Valašské Klobouky.

Naše základní škola je zřízena podle paragrafu 16 školského zákona, tj. pro děti s mentálním postižením. Děti s lehkým mentálním postižením jsou vzdělávány podle Školního vzdělávacího programu – Učení pro život. Docházka je devítiletá. Děti se učí stejné předměty jako na běžné základní škole jen obsah učiva je snížen na minimální doporučenou úroveň. Po ukončení základního vzdělávání pokračuji děti ve středním vzdělávání v učebních oborech typu H. Mezi oblíbená obory patří pomocné zednické, malířské, kuchařské a pečovatelské práce. Některé děti se po ukončení prvního oboru přihlásí ještě i na další a pokračují tak dále ve vzdělávání. Pro děti se středním mentálním postižením je připraven Školní vzdělávací program – Škola pro všechny. Docházka je desetiletá. Děti se učí základním předmětům – čtení, psaní, počty, věcné učení, později i přírodověda, vlastivěda, informatika. Po ukončení základů vzdělání pokračují děti na Praktické škole dvouleté ve Smolině. Po ukončení pracují např. v Sociálně-terapeutické dílně ve Štítné nad Vláří, kterou zaštiťuje Charita Slavičín.

Na naší škole vyučují dva speciální pedagogové. Pro děti je zajištěna školní družina.

Jsme malou školou rodinného typu a jsme školou otevřenou. Proto se k nám můžete kdykoliv přijít podívat. Naší snahou je umožnit žákům se speciálně vzdělávacími potřebami dosáhnout co nejvyšší úrovně znalostí, dovedností a osobních kvalit při respektování jejich individuálních zvláštností. Cílem naší výchovné práce je příprava žáků na zapojení, případně plnou integraci, do běžného občanského života.

Spolupracujeme se Speciálně pedagogickým centrem ve Zlíně, R – Egem ve Slavičíně,  s Kosenkou ve Valašských Kloboukách, s Centrem Veronica v Hostětíně.

Mezi naše pravidelné aktivity patří příprava na ZUČ (Zájmová umělecká činnost dětí z praktických a speciálních škol), která se koná jednou za dva roky ve Smolině. Každoročně uskutečňujeme drakiádu, mikulášskou nadílku, vánoční besídku, zimní olympiádu, písničkový a básničkový den, atletický den či tématické tvořivé dílničky. Navštěvujeme  Městskou knihovnu v Brumově-Bylnici, filmová a divadelní představení ve Zlíně, v hodinách TV jezdíme bruslit na Zimní stadion v Brumově-Bylnici.

Avšak nejoblíbenější aktivitou zůstává stále školní výlet. Za poslední roky jsme navštívili ZOO Lešná, uspořádali jsme dvoudenní výlet na chatě Dubina pod Holým vrchem, jeli jsme vlakem na výlet do Prahy a Brna. Poslední rok nám naše aktivity narušil koronavir, proto jsme uskutečňovali pěší výlety v našem okolí – výšlap na Pláňavy, na Kochavec, na Královec, do Štěpána s vyjížďkou na koních.

Přijďte se k nám podívat, rádi Vás uvidíme. Najdete nás v budově Mateřské školy v Návojné (1. patro). Srdečně se na vás těší žáci, učitelé a zaměstnanci ZŠ v Návojné.

 

 

Kontakt: ZŠ Návojná 157, Nedašov, 763 32, mobil: 731 234 150

Mgr. Iva Peclová, Mgr. Dagmar Holbová

Datum vložení: 2. 12. 2021 8:32
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2021 9:01
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Svoz odpadu

Svoz  odpadu

Nejbližší termín

pátek 21.1.2022

 

Svoz plastu

Nejbližší termín

úterý 25.1.2022

czechpoint

http://www.czechpoint.cz/web/

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 157
TÝDEN: 1440
CELKEM: 801839

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 20. 1. 2022
sněžení 1 °C -4 °C
pátek 21. 1. mírné sněžení -3/-6 °C
sobota 22. 1. mírné sněžení -3/-8 °C
neděle 23. 1. mírné sněžení -3/-9 °C

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-download

app-store-download

Mikroregion

Logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Informace e-mailem

Novinky e-mailem